Dzwonią do mnie firmy windykacyjne, co robić?

Wszyscy uwielbiamy poczucie błogiego spokoju i świadomość, że oto wszystko jest poukładane tak, jak należy. Że żadna nie załatwiona sprawa nie wisi nad głową, a w portfelu wszystko zgadza się co do złotówki.

Jak często jednak możesz pozwolić sobie na taki komfort psychiczny?

Czy Twojego spokoju nie zakłóca myśl o zobowiązaniach, które posiadasz? Może spłacasz jakiś kredyt, kupiłeś telewizor na raty? Może zalegasz z rachunkami za telefon i mieszkanie albo zaciągnąłeś pożyczkę gotówkową, by w wakacje pojechać z rodziną na wycieczkę? To wszystko są długi – nie bój się nazwać rzeczy po imieniu. Odsuwanie tej myśli na dalszy plan nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie ma jednakże sytuacji bez wyjścia. Czasem wystarczy jeden telefon do EGB Investments S.A., SMS lub e-mail, by odmienić sytuację i zapewnić sobie spokojny sen.

Dobra wola, odpowiedzialność za własne zobowiązania i chęć współpracy z wierzycielem – to dwa podstawowe warunki skutecznego wyjścia ze spirali zadłużenia i sposób na uniknięcie nawarstwiania się problemów, tj. zwiększania się kwoty zobowiązania o odsetki i różnego rodzaju koszty, upublicznienia długu, postępowania sądowego.

Warto rozmawiać. Nie zwlekaj – skontaktuj się z EGB Investments S.A..
Dajemy Ci wiele wygodnych dróg kontaktu – sprawdź klikając TUTAJ

Poniżej prezentujemy kilka porad, które mogą pomóc Ci w sposób jak najmniej dla Ciebie stresujący rozwiązać kwestię swojego zadłużenia.

Zasada nr 1: Jak najszybciej ureguluj zobowiązanie

Dzięki temu sprawa zostanie natychmiast zakończona, a Ty zyskasz święty spokój, będziesz miał czyste sumienie, a także wyczyścisz swoje konto w rejestrach dłużników i biurach informacji gospodarczej. Zaoszczędzi Ci to w przyszłości problemów związanych np. z odmową udzielenia kredytu czy pożyczki przez bank, odmową sprzedaży telefonu przez operatora sieci komórkowej czy też kupnem mieszkania.

Zasada nr 2: Utrzymuj kontakt z EGB Investments SA

Dokładnie czytaj korespondencję z EGB Investments S.A., odbieraj telefony naszych negocjatorów i uważnie ich słuchaj – będziesz wówczas wiedział, na jakim etapie znajduje się sprawa Twojego zadłużenia i jakie mogą być konsekwencje dalszego opóźniania płatności. Twoja postawa ma ogromny wpływ na przebieg rozmów – wspólnie możemy wypracować taki harmonogram spłat, który uwzględniać będzie Twoją sytuację materialną, rodzinną i zawodową.

Zasada nr 3: Bądź przygotowany do rozmowy

Zapoznaj się z treścią korespondencji, sprawdź, czy znajdują się w niej wszystkie informacje o długu:

  • osoba / podmiot, wobec kogo istnieje zaległość
  • tytuł zobowiązania,
  • numer dokumentu źródłowego (np. faktury) i data jego wystawienia,
  • aktualna kwota długu,
  • kwota odsetek ustawowych / karnych oraz opłat dodatkowych,
  • dane kontaktowe pracownika EGB Investments S.A. prowadzącego sprawę Twojego długu,
  • numer rachunku bankowego, na który mają być dokonywane wpłaty.

Przygotuj dokumenty, związane ze sprawą: zaświadczenia o Twoim stanie majątkowym, wszelkie potwierdzenia dokonanych wpłat, zawarte ugody i inne. Jeśli nie jesteś w stanie spłacić od razu całej kwoty zadłużenia, zastanów się, jakie realne terminy możesz zaproponować podczas rozmowy z EGB Investments S.A.. Twoja chęć współpracy jest ważnym czynnikiem sprzyjającym zawarciu korzystnego dla Ciebie porozumienia.

Zasada nr 4: Bądź odpowiedzialny za swoje zobowiązania

Skontaktuj się z EGB Investments S.A. – jest wiele dogodnych dróg, które dajemy Ci do dyspozycji. Pamiętaj, że rozmawiając z osobą prowadzącą sprawę masz prawo pytać o wszystko, co jest związane z Twoim długiem i otrzymać rzeczowe odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Nie bój się przyznać, że czegoś nie rozumiesz, szczególnie jeśli pojawiają się prawnicze określenia, zawiłe paragrafy lub niejasne dla Ciebie zapisy. Nasi pracownicy są po to, by rozwiać Twoje wątpliwości.

Sprawdź numer sprawy na piśmie, które otrzymałeś - to znacznie skróci czas oczekiwania na połączenie z właściwą osobą. Wyjdź z inicjatywą – przedstaw swoją sytuację, wyjaśnij przyczyny opóźnień i określ, kiedy możesz uregulować zaległości. Jeśli wystąpią okoliczności, w których nie będziesz w stanie dotrzymać ustalonych terminów – natychmiast zawiadom o tym osobę prowadzącą sprawę. Będzie to sygnał, iż podchodzisz do kwestii z powagą i odpowiedzialnością.

Zasada nr 5: Zachowaj spokój

Emocje najczęściej są złym doradcą, a podejmowanie decyzji pod wpływem impulsu z reguły nie kończy się najlepiej. Dlatego weź głęboki oddech i postaraj się kierować się rozumem. Opanowanie podczas rozmowy z przedstawicielem EGB Investments S.A., pozwoli na rozwiązanie sprawy w sposób polubowny. Rzeczowa rozmowa o Twojej sytuacji, prowadzona w oparciu o fakty, to właściwa droga do wypracowania ugody i ustalenia takiego harmonogramu spłat, który będziesz w stanie zrealizować.

Porozmawiajmy. To najlepszy sposób na to, by polubownie załatwić sprawę Twojego zadłużenia.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij