Rada Nadzorcza

Głównym prawem i obowiązkiem Rady Nadzorczej jest sprawowanie stałego nadzoru nad działalnością Spółki, w tym prowadzenie kontroli rachunkowej oraz nadzór nad działaniami Zarządu, pod względem ich racjonalności i celowości. Zgodnie ze Statutem EGB Investments SA Rada Nadzorcza Spółki składa się z sześciu członków, powoływanych na wspólną, trzyletnią kadencję.

Aktualnie Rada Nadzorcza EGB Investments S.A. liczy sześć osób i stanowią ją:

Joanna Andryszczak - Lewandowska - Przewodnicząca Rady Nadzorczej

 • Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
 • Specjalistka w zakresie tworzenia i zarządzania funduszami sekurytyzacyjnymi, transakcji NPL, firm windykacyjnych.Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z takimi podmiotami jak Copernicus Capital TFI czy Forum TFI. Ponadto doradca spółek windykacyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych i inwestorów na rynku NPL oraz na rynku private equity.
 • Dodatkowo specjalistka z zakresu zarządzania i komunikacji.

Zygmunt Kostkiewicz - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej

 • Absolwent Ecole Nationale d' Assurances w Paryżu, w Centre de Gestion oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Na przełomie lat 80 i 90. kierował zespołem doradztwa gospodarczego przy Fundacji Obywatelskiej w Warszawie.
 • Od początku kariery zawodowej jest związany z rynkiem ubezpieczeń. W latach 90. był wiceprezesem Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych i wiceprezesem Polisy Życie. W 1998 roku został prezesem Commercial Union PTE BPH CU WBK. Od kwietnia 2001 roku do lutego 2002 pełnił funkcję prezesa PZU. W latach 2002-2003 był dyrektorem ds. projektów strategicznych Grupy Eureko w Polsce. W 2003 roku wszedł do zarządu grupy ubezpieczeniowej Generali, a w czerwcu 2004 roku został wiceprezesem zarządu Commercial Union Polska, obecnie Aviva Polska.
 • Od 2014 roku doradca Zarządu Attis Insurance Broker Group. Wcześniej pełnił funkcję Prezesa Zarządu, Dyrektora Generalnego i współwłaściciela Lynx sp. z o.o., a także Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Piotr Góralewski - Sekretarz Rady Nadzorczej

 • Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Biologii. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w zakresie kierowania zespołami ludzkimi, funkcjonowania rynku kapitałowego, zarządzania portfelami akcji, analizy projektów inwestycyjnych na rynku publicznym i niepublicznym, itp. 
 • Od 2008 roku członek Rady Nadzorczej MEC Pila SA oraz PKP PLK S.A.
 • Od początku swojej kariery zawodowej związany z doradztwem i obsługą funduszy inwestycyjnych.

Maciej Wejman - Członek Rady Nadzorczej

 • Doktor nauk ekonomicznych, ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Łódzkim.
 • Prezes Zarządu Merkury Invest sp. z o.o., ponado dyrektor departamentu rachunkowości zarządczej, audytu wewnętrznego oraz informacji finansowej w spółce Totalizator Sportowy sp. z o.o.
 • Honorowy obywatel Turkey Creek Louisiana USA, uczestnik mistrzostw Polski w pływaniu.

Iwona Nowak - Członek Rady Nadzorczej

 • Od 2008 r. doradca firmy Premium Distribution sp. z o.o. w regionie północnym, środkowym i wschodnim.
 • Posiada wieloletnie doświadczenie w doradzaniu podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą, w swojej karierze zawodowej współpracowała m.in. z Joico, Alfaparf Group, Wella Polska sp. z o.o.

Grzegorz Godlewski - Członek Rady Nadzorczej

 • Absolwent prawa Uniwersytetu Marii Skłodowskiej Curie w Lublinie oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (studia MBA).
 • Od 2013 r. związany ze Spółką GetBack S.A., gdzie obejmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Egzekucji Sądowej, Prokurenta, Dyrektora Zarządzającego Obszarem Strategii Windykacyjnych.
 • Doświadczenie zawodowe na rynku wierzytelności zdobywał także na stanowisku Komornika Sądowego.

 Najważniejsze wewnętrzne regulacje prawne dotyczące Rady Nadzorczej EGB Investments S.A.:

Wyciąg ze Statutu EGB Investments S.A. - [pdf, 357 KB]

Regulamin Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. - [pdf, 295 KB]

 

Sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za lata 2010-2015:

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2015 [pdf, 1,3 MB]

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2014 [pdf, 1,1 MB]

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2013 [pdf, 616 kb]

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2012 [pdf, 524 kb]

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2011 - [pdf, 487 KB]

Sprawozdanie Rady Nadzorczej EGB Investments S.A. za rok 2010 - [pdf, 398 KB]

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij