Media o EGB Investments

Profit: W poszukiwaniu zaległych pieniędzy 2002-12-10

Do firmy windykującej długi opłaca się przyjść z każdą wierzytelnością. Dla windykatora niemal zawsze przedstawia ona jakąś wartość.

Gazeta BCC: Jak wybrać firmę windykacyjną, aby współpraca z nią była efektywna i bezproblemowa? 2002-12-10

Obecnie w Polsce funkcjonuje co najmniej 800 firm windykacyjnych, a jeśli by do tej liczby dodać firmy, okresowo zajmujące się windykacją, kancelarie prawnicze oraz podmioty, które windykacją zajmują się nieprofesjonalnie, to łączna liczba instytucji zajmujących się wierzytelnościami może wynieść nawet kilka tysięcy. Wybór profesjonalnej firmy windykacyjnej, która okaże się skuteczna, a współpraca z nią bezkonfliktowa staje się nie lada problemem.

Audycja w RMF FM 2002-12-05

Kredyty - zmora trzech milionów polskich gospodarstw domowych zadłużonych średnio na 50 tysięcy złotych. Co dziesiąty z tych kredytów jest poważnie zagrożony...

Audycja w Radio Katowice 2002-11-30

Firmy windykacyjne nie mają w Polsce najlepszej opinii. Już sama nazwa kojarzy się z klanem osiłków wymuszających pieniądze. Opinia ta jest jednak krzywdząca dla wielu kancelarii prawnych zajmujących się wierzytelnościami, a także innych firm windykacyjnych. Józef Wycisk postanowił wiec zainteresować się tym, jak działają te dobre firmy, czyli firmy godne zaufania.

Gazeta Prawna: Czyszczenie bilansu 2002-11-28

Zbliża się dzień bilansowy. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, rynek obrotu wierzytelnościami oferuje usługę czyszczenia bilansu.

Gazeta BCC: Jak odzyskać długi? 2002-11-26

Co wybrać, sprzedaż czy zlecenie windykacji? Podstawową różnicą w tego typu transakcjach jest to, że wynikiem sprzedaży jest pozbycie się wierzytelności, a przy zleceniu nadal jesteśmy jej właścicielem. Sprzedaż wierzytelności wiąże się z osiąganiem kosztów uzyskania przychodu (efektywnie w wysokości różnicy między wartością wierzytelności a uzyskaną ceną). Ponadto pozwala na uporządkowanie prowadzonej księgowości, zamknięcie kont…

Wprost: Bankomatnia 2002-11-17

Kochanie, wczoraj zwolnili mnie z pracy, wiedz o tym, że nie dali mi szansy (...). Pomyśl kochanie, nie kupię ci już nic. Zostawmy to i chodźmy na spacer" - śpiewa w piosence "Na bruku" T. Love. Podobny spacer grozi członkom kilkuset tysięcy polskich rodzin! 3 mln z ponad 12 mln gospodarstw domowych jest zadłużonych przeciętnie na 50 tys. zł - wynika z danych GUS. Ponad 300 tys. spośród nich lada miesiąc może się stać bankrutami. Stracą mieszkania,…

Gazeta BCC: Jak odzyskać długi? 2002-10-22

Czy istnieje szansa windykacji wierzytelności przedawnionych? Wierzytelności przedawnione można zarówno sprzedać, jak i zlecić ich windykację.

Puls Biznesu: Na opóźnienia w płatności trzeba reagować szybko i zdecydowanie 2002-10-16

Prawda jest brutalna: jeżeli przedsiębiorcy sami nie zatroszczą się o swoje pieniądze i należności kontrahentów, nikt za nich tego nie zrobi. Aby ograniczyć ryzyko, warto zastosować się do kilku wskazówek.

Puls Biznesu: Rząd chce koncesji na handel długami 2002-09-20

Trwają przymiarki do wprowadzenia koncesji na handel wierzytelnościami. Prawnicy ostrzegają, że takie rozwiązanie sparaliżuje obrót gospodarczy oraz stworzy nowe pole dla korupcji. Niezadowoleni są też przedstawiciele branży. Koncesje wyeliminują z gry wiele firm. Z drugiej strony jednak, uporządkują ten mocno kontrowersyjny rynek.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij