Media o EGB Investments

Gazeta Prawna: Nadszedł czas na konsolidację 2003-12-12

Sytuacja na rynku obrotu wierzytelnościami powoli się stabilizuje, toteż z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że jest to również dostrzegalne przez członków Polskiego Związku Windykacji KM: Niestety, z naszego punktu widzenia, jest coraz gorzej. Sygnały, które dochodzą do mnie od firm windykacyjnych, są coraz bardziej przerażające.

Puls Biznesu: Standaryzacja potrzebna od zaraz 2003-11-27

Ministerstwo Finansów, chcąc ukrócić handel długami proponuje firmom windykacyjnym warunki, w których trudno jest prowadzić działalność.

Puls Biznesu: Fiskus łupi windykatorów 2003-11-27

Obrót wierzytelnościami przestaje być opłacalny - alarmują windykatorzy. Problem nie istnieje - odpowiada resort finansów.

Gazeta Finansowa: Dlaczego fiskus lubi dłużników 2003-11-22

Z problemem zatorów płatniczych boryka się i walczy każdy przedsiębiorca. Dlaczego więc to niszczące gospodarkę zjawisko ciągle narasta? Dłużników lubi, można by rzec – hołubi – nie tylko fiskus, ale całe nasze demokratyczne państwo prawa. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać, jak system podatkowy traktuje wierzycieli, jak traktuje dłużników i jaki ma stosunek do firm windykacyjnych.

Gazeta Bankowa: Wyczuć trwałe tendencje 2003-11-03

Rynek windykacji i obrotu wierzytelnościami od początku funkcjonowania podlega ciągłej i szybkiej ewolucji. Wynika to z nieustających przekształceń gospodarki. Szczególnie trudny czas dla firm, świadczących usługi w tym sektorze, rozpoczął się przed trzema laty.

Super Express: Oszukali ją! 2003-10-24

Monikę Luft (39 l.) wystrychnięto na dudka. Stacja Tele5, w której pracowała, nie wypłaciła jej kilkudziesięciu tysięcy złotych pensji. Dziennikarka poprosiła o pomoc firmę ściągającą długi. Sprawa trafiła do sądu.

Gazeta Finansowa: Uwagi o prawie upadłościowym 2003-10-11

Nowe prawo upadłościowe jest na ogół przyjmowane przychylnie, a nawet entuzjastycznie dla samego faktu że jest. Autorzy ustawy zachwalają ją jako nowoczesną, odpowiadającą aktualnej sytuacji i potrzebom, operującą współczesnym językiem prawniczym, a nadto zgodną z prawem europejskim. 

Gazeta Prawna: Nie niszczyć lecz pomagać 2003-10-01

Jak każda nowa kodyfikacja, nowe prawo upadłościowe i naprawcze wzbudza kontrowersje. Jest ono dobrze oceniane przez praktyków, jeśli chodzi o rozwiązania instytucjonalne, krytyce są natomiast poddawane niejasne pojęcia i nie do końca przemyślane wymogi proceduralne. Mogą one spowodować zatory w sądach upadłościowych, na które nałożono znów ogrom nowych obowiązków. Sędziowie, aby sprawnie prowadzić postępowanie, będą musieli się znać nie…

Gazeta BCC: Jak skutecznie zarządzać wierzytelnościami? 2003-09-30

O tym, jak trudno dziś skutecznie działać na rynku w ciągle zmieniającej się sytuacji gospodarczej i jednocześnie stawiać czoło problemom utraty płynności finansowej - wie chyba każdy przedsiębiorca. Nierzetelni kontrahenci, nieuregulowane płatności, zatory płatnicze - to tylko nieliczne problemy, z jakimi borykać muszą się na co dzień szefowie małych i dużych firm. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieje wiele skutecznych narzędzi, pomocnych w rozwiązywaniu tych…

Gazeta Prawna: Dłużnik w nowym prawie upadłościowym i naprawczym 2003-09-23

1 października br. wchodzi w życie jeden z najważniejszych dla obrotu gospodarczego aktów prawnych – nowe Prawo upadłościowe i naprawcze, które zastąpi dwa rozporządzenia prezydenta RP z 1934 r. – prawo upadłościowe i prawo o postępowaniu układowym. Nowe przepisy zmieniają pozycję dłużnika w postępowaniu upadłościowym. Z jednej strony pogarszają jego sytuację. Teraz łatwiej będzie można wszcząć postępowanie upadłościowe – za upadłego…

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij