Media o EGB Investments

Forum Pracodawcy: O rynku windykacji 2004-12-29

Listopadowe posiedzenie zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców zorganizowaliśmy w nowej siedzibie EGB Investments SA przy ul. Unii Lubelskiej 4c w Bydgoszczy.

Puls Biznesu: Nie należy zwlekać z windykacją długu 2004-12-08

Polski rynek obrotu wierzytelnościami rozwija się w szybkim tempie. Wymaga jednak stworzenia jasnych regulacji prawnych. Opóźnione płatności mogą sięgać nawet kilku tysięcy faktur w ciągu jednego miesiąca. Firmy zaś są w stanie własnymi siłami monitorować bieżący spływ należności, gdy w grę wchodzi co najwyżej kilkaset faktur miesięcznie.

Parkiet: Początki konsolidacji rynku wierzytelności 2004-11-26

Zdaniem ekspertów z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, którzy są autorami pierwszego w Polsce raportu nt. rynku wierzytelności, branżę tę czeka w najbliższej przyszłości proces konsolidacji. Krzysztof Matela, prezes Polskiego Związku Windykacji twierdzi nawet, że już za dwa lata na rynku pozostaną tylko 3-4 najsilniejsze podmioty.

Parkiet: Początki konsolidacji rynku wierzytelności - Utrzymać się w czołówce 2004-11-26

Zdaniem ekspertów z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, którzy są autorami pierwszego w Polsce raportu nt. rynku wierzytelności, branżę tę czeka w najbliższej przyszłości proces konsolidacji. Krzysztof Matela, prezes Polskiego Związku Windykacji, twierdzi nawet, że już za dwa lata na rynku pozostaną tylko 3-4 najsilniejsze podmioty.

Rzeczpospolita: Przede wszystkim podatki 2004-11-25

Rozmowa z Krzysztofem Matela, prezesem Polskiego Związku Windykacji

Rzeczpospolita: Kolejne dokapitalizowanie; EGB Investments pozyskuje inwestora 2004-10-14

Fundusz Nova Polonia Private Equity Fund LLC, kontrolowany przez AIB WBK Fund Management, objął pakiet większościowy akcji EGB Investments. Pozwoli to firmie na dalszy rozwój oraz na zwiększenie udziału w rynku wierzytelności masowych. Wartość transakcji to ok. 3 mln euro.

Puls Biznesu: Nowy nabytek to firma windykacyjna 2004-10-14

Witold Radwański, szef AIB WBK, zgadza się z Krzysztofem Matelą, prezesem EGB, że "produkcja" wierzytelności rośnie błyskawicznie. Najwięcej generują ich szybko rozwijające się branże - usługi bankowe czy telekomunikacja. Inwestycja AIB WBK FM Nowy nabytek to firma windykacyjna Inwestor kupił 73 proc. w EGB Investments.

Parkiet: EGB Investments ma inwestora 2004-10-14

Kolejne przejęcie na rynku wierzytelności masowych: AIB WBK Fund Management stał się inwestorem w bydgoskiej spółce EGB Investments.

Gazeta Wyborcza: Dużo długów kupię! 2004-10-14

EGB Investments ostrzy sobie zęby na przejęcie wielkich pakietów wierzytelności. Ma już inwestora, który pomoże sfinansować zakupy.

Puls Biznesu: Nowy nabytek to firma windykacyjna 2004-10-14

Witold Radwański, szef AIB WBK, zgadza się z Krzysztofem Matelą, prezesem EGB, że "produkcja" wierzytelności rośnie błyskawicznie. Najwięcej generują ich szybko rozwijające się branże - usługi bankowe czy telekomunikacja. Inwestycja AIB WBK FM Nowy nabytek to firma windykacyjna Inwestor kupił 73 proc. w EGB Investments. Na kolejne projekty ma jeszcze 20 mln EUR. AIB WBK Fund Management (AIB WBK FM), firma zarządzająca funduszami inwestycyjnymi, poinformowała o przejęciu…

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij