Media o EGB Investments

Najważniejsze dla przyszłości 2005-12-23

Krzysztof Matela, Prezes EGB Investments SA, Kanclerz Loży Bydgoskiej Business Centre Club: W ostatnim okresie warunki funkcjonowania firm w Polsce były bardzo trudne, czego przejawem był m.in. wysoki stopień fiskalizmu, skomplikowane i niejasne przepisy oraz coraz bardziej rosnąca konkurencyjność.

To był przełomowy rok, który sprzyjał budowie dobrej atmosfery 2005-12-19

Krzysztof Matela, Prezes Zarządu EGB Investments SA: Rok 2005 okazał się być przełomowym dla rynku windykacji w Polsce. Przede wszystkim zmiany, które się dokonały, miały ogromny wpływ na zbudowanie sprzyjającej atmosfery do tworzenia funduszy sekurytyzacyjnych. Nastąpiło to jednakże dopiero po likwidacji dwóch głównych barier stworzonych przez rząd: odrzuceniu przez Sejm bezsensownej poprawki zgłoszonej przez MF, dotyczącej wprowadzenia VAT-u do transakcji…

W internecie można sprawdzić kontrahenta 2005-12-13

Ogólnopolski Serwis Wierzytelności e-długi uzupełnia internetowe bazy danych o dłużnikach udostępniane przez Biura Informacji Gospodarczej. Serwis e-długi jest największym w Polsce portalem poświęconym tematyce windykacji, umożliwiającym przeszukiwanie bazy ponad 70 tysięcy wierzytelności wystawionych na sprzedaż.

Detektyw może więcej 2005-12-12

Licencja detektywistyczna daje uprawnienia, które mogą się przydać w procesie windykacyjnym. Detektywi są wykorzystywani przez windykatorów w trudnych przypadkach.

Serwis e-długi po nowemu 2005-12-05

Nowa, rozbudowana wersja Ogólnopolskiego Serwisu Wierzytelności e-długi, administrowanego przez firmę windykacyjną EGB Investments, daje użytkownikom możliwość umieszczania propozycji sprzedaży własnych wierzytelności, wysyłania do opornych dłużników wezwań do zapłaty pod rygorem opublikowania długu.

Bydgoska firma zaopiekowała się utalentowaną śpiewaczką 2005-12-02

Strona internetowa, cykliczna pomoc finansowa, sfinansowanie sceny w filmie "Bezmiar sprawiedliwości" z udziałem bydgoszczanki - tak firma EGB Investments, po artykułach w "Gazecie", pomaga utalentowanej śpiewaczce Ewie Lewandowskiej.

Skuteczne metody na opornego dłużnika 2005-11-25

Wezwania do zapłaty, negocjacje telefoniczne, wizyty windykatorów, a w ostateczności sąd to najpopularniejsze sposoby na nierzetelnych kontrahentów, którzy nie wywiązali się w terminie ze spłaty zobowiązań.

Skuteczne metody na opornego dłużnika - komentarz 2005-11-25

Krzysztof Matela Prezes EGB Investnemts SA i Polskiego Związku Windykacji Rynek windykacji i obrotu wierzytelnościami jest prawdopodobnie najdynamiczniej rozwijającą się dziedziną finansów w Polsce. Jest on traktowany jako niezwykle perspektywiczny. W ostatnim okresie duże zainteresowanie firmami windykacyjnymi wykazują fundusze inwestycyjne. Jeśli zainwestują pieniądze w rozwój największych i najlepiej zorganizowanych firm działających na tym rynku, dojdzie do…

Atrakcyjne wierzytelności polskich firm 2005-10-25

Możliwość inwestowania w wierzytelności zachęciła zagranicznych inwestorów do rozpoczęcia działalności w Polsce. Pojawiły się opinie, że dla polskiej gospodarki jest to niekorzystne.

Szykuje się bitwa o długi 2005-10-20

Firmy zajmujące się odzyskiwaniem długów w ciągu trzech kwartałów tego roku otrzymały zlecenia opiewające na 4,8 miliarda złotych. To kwota o 37,6 proc. większa niż w podobnym okresie ubiegłego roku. Największy wzrost (327,7 proc.) osiągnęła EGB Investments z Bydgoszczy.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij