Media o EGB Investments

BPH sprzedał wierzytelności 2006-12-19

Bank BPH sprzedał wierzytelności kredytowe o wartości 1038,86 mln zł na rzecz Skarbca Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych. W komunikacie napisał, że zawarł z EGB Podstawowym Niestandaryzowanym Sekurytyzacyjnym Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym,

Złote czasy dla egzekutorów 2006-10-18

Aż 9 mld są warte długi, które firmy windykacyjne dostały do odzyskania w ciągu trzech kwartałów tego roku. To prawie trzy razy więcej niż rok temu. Tempo rozwoju firm windykacyjnych jest zawrotne i co kwartał się zwiększa. Wszystko za sprawą funduszy sekurytyzacynych, które skupują od banków niespłacane kredyty, a odzyskiwanie pieniędzy zlecają firmom windykacyjnym.

Kosztowna Windykacja 2006-10-09

Rozmowa z Krzysztofem Matelą, Prezesem Polskiego Związku Windykacji i Prezesem Zarządu EGB Investments SA

Dłużnicy znikają we mgle 2006-09-29

Obsługą wierzytelności nie muszą zajmować się wyłącznie bezwzględni komornicy. Firma z Bydgoszczy w teren specjalnie oznakowanymi pojazdami wysyła "pogromców długów".

Nowe metody na dłużnika 2006-09-29

Zwykle windykatora wyobrażamy sobie jako łysego osiłka z kijem bejsbolowym. KRZYSZTOF MATELA: Nieprawda! Rynek obsługi wierzytelności się ucywilizował. Branża od dawna walczy z negatywnym wizerunkiem windykatora i firm windykacyjnych. Poszli dalej – ustalamy zasady etyki, normy postępowań w zdarzeniach kryzysowych, stalismy się wrażliwsi na sytuacje dłużników.

Skuteczna windykacja wymaga współpracy z dłużnikiem 2006-09-28

Rozmowa z Krzysztofem Matelą, Prezesem EGB Invesntments SA Ważny stał się nie tylko sam kontakt z dłużnikiem. Przede wszystkim istotna jest jego jakość. Duże znaczenie w przypadku kontaktu pisemnego mają poszczególne sformułowania i używane zwroty.

Zagraniczni gracze w Polsce 2006-09-26

Jeszcze kilka lat temu mało kto przypuszczał, że rynek wierzytelności w Polsce może stanowić łakomy kąsek dla obcych podmiotów. Zainteresowanie tym rynkiem zagranicznych podmiotów i funduszy podwyższonego ryzyka staje się coraz bardziej zauważalne i odczuwalne w branży. Międzynarodowi gracze coraz dynamiczniej wchodzą na polski rynek obrotu wierzytelnościami.

Sekurytyzacja - szanse dla polskich przedsiębiorców 2006-09-21

Czy sekurytyzacja aktywów ma w Polsce perspektywy? Wszystko wskazuje na to, że tak. Już dziś ta metoda zarządzania należnościami budzi zainteresowanie rodzimych instytucji finansowych, a sam proces nabiera coraz większego rozmachu.

Im szybciej, tym lepiej 2006-09-21

Każdy wierzyciel któregoś dnia musi podjąć decyzję o windykowaniu swoich należności. Skąd wiadomo, że ten czas już nadszedł? Fachowcy zgodnie twierdzą: każdy moment jest odpowiedni. Liczy się przede wszystkim szybkość reakcji.

Polski rynek windykacji jest niezwykle silny 2006-09-11

Z Krzysztofem Matelą, prezesem Polskiego Związku Windykacji oraz firmy EGB Investments, rozmawia Bartłomiej Mayer

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij