Media o EGB Investments

Długi, które przynoszą zyski 2008-11-07

Liczba firm windykacyjnych od lat maleje, rośnie natomiast zadłużenie Polaków. Według raportu Krajowego Rejestru Długów, zaległości zbliżają się do 60 mld zł. Transakcje zakupów wierzytelności sięgają już setek milionów złotych.

Przybywa niespłacanych długów 2008-11-04

Wartość wierzytelności w ciągu dziewięciu miesięcy wzrasta o 55 proc. Siedem ogólnopolskich firm przyjęło w pierwszych III kwartałach tego roku do windykacji wierzytelności warte ponad 6,5 mld zł, o 55 proc. więcej niż w podobnym okresie roku zeszłego. W najbliższych miesiącach zleceń ma być jeszcze więcej.

Polska scheda po Lehmanie będzie sprzedana w tym roku 2008-10-31

Kto przejmie wierzytelności o nominalnej wartości ponad 3 mld zł? Na tyle opiewają długi polskich firm, które skupił amerykański bank - zanim zbankrutował.

Zatory płatnicze - bomba z opóźnionym zapłonem 2008-09-29

Szczyt kilkuletniej prosperity gospodarczej jest już za nami. Koniunktura słabnie, co już niebawem będzie widoczne w wynikach większości przedsiębiorstw. Pierwsze sygnały, jakie dochodzą z branży budowlanej, sugerują, że powraca odwieczny problem terminowego rozliczania faktur. Specjaliści nie mają wątpliwości - znów zmierzymy się z zatorami płatniczymi.

Nasze sądy przyspieszają 2008-09-26

Jeszcze niedawno powszechne było przeświadczenie, że odzyskanie należności na drodze sądowej jest w Polsce procesem długotrwałym i zazwyczaj nieprzynoszącym spodziewanych efektów. Twierdzenie to odchodzi jednak już do lamusa.

Dokąd zmierza sekurytyzacja? 2008-09-26

Kryzys na światowych rynkach finansowych odciśnie piętno na sekurytyzacji w Polsce

Szybka reakcja to sukces 2008-07-14

Kiedy należy oddać wierzytelności do windykacji? Odpowiedź jest bardzo prosta – natychmiast. Im więcej upłynie więcej czasu od dnia wymagalności faktury, tym mniejsza szansa na odzyskanie pieniędzy od dłużników.

Fundusze zarządzają należnościami 2008-07-14

Rynek sekurytyzacji czeka na dwa przełomowe wydarzenia – rozpoczęcie przez banki sprzedaży wierzytelności regularnych i sekurytyzacji aktywów innych niż wierzytelności

Co miesiąc zadłużenie Polaków zwiększa się o ponad 166 mln zł 2008-07-02

Na koniec roku wartość wierzytelności Polaków wzrośnie do ok. 8,5 mld zł. Szybko rosną długi wobec dostawców prądu, spółdzielni mieszkaniowych i telekomów. Rozwój rynku wierzytelności konsumenckich w ostatnich dwóch, trzech latach napędzają w dużej mierze szybkie pożyczki.

Nawet rzetelnie spłacany kredyt może być sprzedany 2008-06-06

Na rosnących problemach ze spłatami kredytów zarobią firmy windykacyjne

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij