Media o EGB Investments

Małżeństwo z rozsądku czy romans? 2009-12-21

Banki i firmy windykacyjne - raczej nie była to miłość od pierwszego wejrzenia...

EGB Investments wraca do założycieli 2009-12-18

Spółka da pożyczkę mniejszościowym akcjonariuszom na wykup akcji. Dług spłacą z giełdy.

Z windykacją jak z reklamą 2009-12-01

Rozmowa z dr. Krzysztofem Matelą, Prezesem Polskiego Związku Windykacji, EGB Investments SA i Wiceprezesem Business Centre Club

W trudnych czasach trudne długi 2009-11-16

Trudno wskazywać jedną najbardziej niesolidną branżę. Dłużnicy są wszędzie. - Był czas, że zgłaszano bardzo dużo wierzytelności firm budowlanych. Sporo pochodzi z firm transportowych, ale w tym przypadku większe znacznie ma krótszy, bo zaledwie roczny okres przedawnienia. Teraz bardzo dużo pojawia się długów firm zagranicznych z Niemiec, Grecji - mówi Rafał Hermański, właściciel spółki Inkaso Hermański w Poznaniu.

Informacje cenne i chronione jak złoto 2009-11-16

W ochronie danych osobowych stosuje się alarmy, czujniki i kody dostępu, bo to skarb windykatorów.

W trudnych czasach trudne długi 2009-11-16

Swoich zobowiązań nie regulują i firmy, i osoby fizyczne. 1,67 mln Polaków ma zaległości w spłacie zobowiązań. Wysokość niespłaconych w terminie długów wzrosła w czasie kryzysu.

Koszty rosną, a klient nie chce płacić więcej 2009-11-06

Koszty działalności firm windykacyjnych rosną. Mimo to ich usługi raczej nie drożeją. Spowolnienie gospodarcze powoduje wzrost liczby dłużników. Firmy windykacyjne mają więcej pracy. Okres ściągania należności się wydłuża, a koszty działalności windykatorów rosną.

Nowoczesne narzędzia zarządzania wierzytelnościami 2009-10-23

Narzędzia zarządzania wierzytelnościami znacząco zmieniły się w ciągu ostatnich 20 lat, tak jak przeobraziło się oblicze samej windykacji.

Sekurytyzacja nie daje zarobić? 2009-10-23

Fundusze mogły przepłacić za kupowane wierzytelności. Teraz nie są w stanie ściągnąć złych długów tak łatwo, jak zakładały.

Monitoring kontra windykacja 2009-10-22

Windykatorzy dostają co prawda więcej zleceń, ale spadła wartość pojedynczego długu

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij