Media o EGB Investments

EGB proponuje firmom alternatywę dla faktoringu 2011-12-22

Sprzedaż faktur przed upływem terminu ważności to szansa na szybką gotówkę i poprawę płynności.

Kalendarz sprzyja pracodawcom. Po świętach wracamy do pracy 2011-12-15

Nie wszyscy dostaną wolne między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem. Bo firmy muszą pracować. - Każdy nadprogramowy dzień wolny od pracy kosztuje polską gospodarkę ponad 0,3 proc PKB, czyli około 5 mld zł - zaznacza Krzysztof Matela, prezes bydgoskiej firmy windykacyjnej EGB Investments. - W tym roku układ kalendarza jest korzystny dla firm.

Najlepszy rok w historii branży windykacyjnej 2011-12-03

Giełdowe spółki zarobiły od stycznia dwa razy tyle co rok wcześniej, a ich zyski mogą rosnąć jeszcze szybciej.

Akcje na trudne czasy? 2011-12-03

Ponad 120 mln zł zarobiły w ciągu trzech pierwszych kwartałów tego roku giełdowe spółki windykacyjne. To ponad dwa razy więcej niż w tym samym okresie w 2010 r. W całym ubiegłym roku zysk netto wyniósł blisko 70 mln zł. Najprawdopodobniej ten rok będzie więc najlepszy dla branży w historii.

Firmy windykacyjne szykują się na żniwa 2011-11-30

Powstające zatory płatnicze przełożą się na wzrost wartości zobowiązań przedsiębiorstw. Na myśl o 2012 r. windykatorzy zacierają ręce.

Dłużnik się nie ukryje nie pozwoli mu na to prawo 2011-11-30

Gdy wierzytelność trafia do firmy windykacyjnej, wierzyciel przekazuje wraz z nią dane dłużnika, niezbędne do jej odzyskania

Kryzys nie martwi windykatorów 2011-11-30

Widmo kryzysu motywuje przedsiębiorców do ściągania zaległych należności. Firmy windykacyjne mają ręce pełne roboty

Windykatorzy biją rekord kupna złych długów 2011-11-28

Około 800 mln złotych zainwestują w tym roku w pakiety wierzytelności spółki windykacyjne. Ten rok dla branży jest wyjątkowo udany. Widać to również w notowaniach windykatorów

Kredyt na święta. Mikołaj nie spłaci rat 2011-11-24

Wkrótce sklepy zaczną nas kusić zakupami na raty. Pojawią się również reklamy okolicznościowych pożyczek gotówkowych prawie „za darmo". Jednak trzeba pamiętać, że Boże Narodzenie minie, a długi zostaną.

Masz długi, negocjuj z windykatorem 2011-11-22

Trzeba dobrze przygotować się do takiej rozmowy. Warto! Zawarcie ugody jest tańsze i mniej stresujące niż np. skierowanie sprawy do sądu.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij