Media o EGB Investments

Windykator też człowiek i chce się dogadać 2012-11-30

Wbrew panującym stereotypom na temat firm windykacyjnych ich pracownicy wolą porozumieć się z dłużnikiem, niż kierować sprawę do sądu.

Mniej zleceń na windykację długów 2012-11-29

Kurczy się rynek odzyskiwania długów na zlecenie - głównie przez coraz niższe marże, jakie uzyskują firmy windykacyjne.

Co czwarta firma nie płaci w terminie 2012-11-27

Prawie pół roku czekają dziś przedsiębiorcy na swoje wypracowane pieniądze. Same przez to mają problemy z płatnościami. Będzie lepiej? Tak, ale tylko troszeczkę.

Kolejne kwartały mogą nie być dla branży aż tak udane 2012-11-19

Trwa hossa w branży windykacyjnej. W III kwartale 2012 r. niemal wszystkie publiczne spółki trudniące się odzyskiwaniem długów poprawiły wyniki z ubiegłego roku. - Większość firm dokonała ostatnio sporych zakupów i efekt nowych portfeli po prostu widać w rezultatach - mówi Dariusz Górski, analityk DMBZWBK.

Ceny długów nie powinny już rosnąć 2012-11-19

W ciągu trzech ostatnich lat, mimo znacznego wzrostu podaży portfeli, średnie ceny wierzytelności konsumenckich wzrosły o jedną trzecią, a długów korporacyjnych - aż pięciokrotnie.

Zapis czata giełdowego 2012-11-15

15 listopada br., na pytania internautów odpowiadał Krzysztof Matela, prezes zarządu EGB Investments S.A.

Ceny napędzają podaż wierzytelności 2012-10-22

Wartość pakietów wystawionych na sprzedaż w tym roku może sięgnąć 10 mld zł - szacują firmy skupujące długi. To o jedną czwartą więcej niż w ubiegłym roku . Wielcy gracze ustępują pola mniejszym, bardziej agresywnym.

Spowolnienie gospodarcze może być szansą na zaistnienie 2012-10-12

Spowolnienie gospodarcze nie oznacza, że rozwój przedsiębiorczości powinien zostać zatrzymany. Jest on wręcz okazją do tworzenia nowych przedsięwzięć i realizacji pomysłów. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych kwestii, związanych z codziennym funkcjonowaniem firmy, szczególnie gdy dopiero stawia ona pierwsze kroki na rynku.

Jak hartował się dłużnik, czyli od szpitala do przedsiębiorcy 2012-09-28

Branża windykacyjna w Polsce zaczęła kształtować się w połowie lat 80. XX w. Początkowo firmy windykacyjne zajmowały się obrotem wierzytelnościami służby zdrowia, by po 1998 r. zmienić obszar zainteresowania na wierzytelności przedsiębiorstw i osób fizycznych.

Gapowicze, bójcie się 2012-09-03

Masz zaległy mandat za jazdę bez biletu autobusem albo tramwajem? Zapłać go jak najszybciej. Drogowcy chcą sprzedać dane swoich dłużników firmie windykacyjnej i ściągać z odsetkami należność od osób, które otrzymały karę nawet 10 lat temu.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij