Centrum edukacyjne "Płacę na Czas"

DZIELIMY SIĘ DOŚWIADCZENIEMPłacę na Czas - centrum edukacyjne spółki windykacyjnej EGB Investments S.A.

Witamy Państwa w Centrum Edukacyjnym „Płacę na czas”. Specjalnie wyselekcjonowany zestaw użytecznych materiałów, którymi dzielimy się z Państwem, jest częścią kampanii edukacyjnej z zakresu rozsądnego zarządzania finansami, realizowanej przez Spółki z Grupy Kapitałowej EGB Investments. Jako praktycy z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu wierzytelnościami, z przyjemnością oddajemy w Państwa ręce praktyczne dokumenty, adresowane zarówno do osób indywidualnych, jak i do firm.

FINANSOWE WYZWANIA

Jak ważne jest udostępnianie zasobów wiedzy na temat uważnego gospodarowania budżetem, pokazuje seria (często niepokojących) wyników badań, przygotowanych na zlecenie EGB Investments S.A. Z raportu „Portret finansowy Polaków 2015” wynika na przykład, że niemal 55% gospodarstw domowych nie posiada żadnych oszczędności. Jednocześnie wśród Rodaków powszechne są działania, generujące dodatkowe koszty – np. płacenie kartą płatniczą i kredytową (pomimo często związanymi z takimi operacjami prowizjami) czy impulsowe robienie zakupów (bez wcześniej przygotowanej listy). Z kolei z sondażu przeprowadzonego wśród przedsiębiorców płyną wnioski, że 70% mikrofirm i 68% małych podmiotów ma problem z kontrahentami, którzy regulują faktury po terminie płatności, co może m.in. zaburzać bieżącą płynność przedsiębiorstw. Wydaje się, że zastaną sytuację mogłaby zmienić powszechna edukacja finansowa, która realizowana jest dziś w naszym kraju w ograniczonym zakresie. Chcielibyśmy, aby uruchomienie Centrum Edukacyjnego „Płacę na czas” było krokiem ku temu.

SZEROKI WACHLARZ PORAD

Wyniki badań pomogły nam w zdefiniowaniu optymalnej tematyki zamieszczanych materiałów, najbardziej przydatnych Czytelnikom. Znajdą tu więc Państwo wartościowe informacje traktujące zarówno o tym jak zapobiegać ewentualnym zatorom płatniczym, jak i te dotyczące efektywnego radzenia sobie z sytuacją występującego już zadłużenia – praktyczne wskazówki, poradniki, gotowe schematy, interesujące raporty.

WIEDZA, INSPIRACJA, ZMIANA!

Wierzymy, że osiągnięcie harmonii, tak w świecie finansów, jak i w innych dziedzinach życia, jest naturalnym dążeniem człowieka – zapewnia bowiem tak pożądane: spokój i komfort psychiczny. Liczymy na to, że materiały zamieszczone w Centrum Edukacyjnym „Płacę na czas” zbliżą Państwa do osiągnięcia tego celu i zachęcą do działania.

Życzymy pożytecznej i inspirującej lektury!

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij