Równe szanse

Polityka równych szans jest jednym z filarów społecznie odpowiedzialnego biznesu. Obejmuje ona działania firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi i ma na celu zapobieganie dyskryminacji oraz promowanie równości płci w miejscu pracy. Jedną z fundamentalnych zasad, którą się kierujemy, jest tworzenie równych szans dla wszystkich Interesariuszy Spółki, szczególnie obecnych i przyszłych Pracowników.

Strategia HR przyjęta w EGB Investments S.A. opiera się na założeniu, iż naszym największym kapitałem są Pracownicy. Nieustannie dokonywane inwestycje w kadry są wyrazem najwyższej świadomości tego, iż lojalny, doświadczony i pełen zapału zespół to gwarancja sukcesu i dynamicznego rozwoju Spółki. W związku z tym, wszyscy Pracownicy mają dostęp do rozmaitych specjalistycznych szkoleń, pozwalających na poszerzanie umiejętności i zdobywanie wiedzy. Od kilku lat funkcjonuje również system dofinansowania różnych form kształcenia, którego celem jest zachęcenie Pracowników do samodzielnego zdobywania wiedzy.

W procesie rekrutacji najważniejszy jest dla nas potencjał kandydata do pracy - cenimy zaangażowanie, entuzjazm, pomysłowość, chęć zdobywania wiedzy oraz osiągania sukcesów. Dzięki temu, że jesteśmy otwarci na różnorodność, zarówno pod względem osobowości, kompetencji, sprawności fizycznej, jak i wieku oraz płci, tworzymy zgrany zespół osób, w skład którego wchodzą: absolwenci studiów wyższych, studenci, zawodowcy z dużym stażem pracy, nowicjusze w branży dochodzenia należności, specjaliści z różnych dziedzin, itd. Zatrudniając osoby niepełnosprawne dajemy im możliwość aktywizacji zawodowej na rynku pracy. Dodatkowo, tworzymy przyjazne środowisko, umożliwiając wykonanie przez nich zadań w domu. W związku z tym wyposażeni zostali we wszystkie niezbędne narzędzia, m.in. laptopy, telefony stacjonarne, łącza internetowe.

Przykładamy także dużą wagę do równości płci. Warto podkreślić, że osoby zajmujące stanowiska kierownicze w naszej Spółce windykacyjnej to zarówno mężczyźni, jak i kobiety (po 50%).

Bardzo ważną kwestią jest tworzenie takiego środowiska pracy, który pozwala na łączenie pracy zawodowej z posiadaniem rodziny i dzieci. Właśnie w tym celu powstał specjalny system przywilejów rodzicielskich, który to umożliwia Pracownikom EGB Investments S.A. zapewnienie dziecku najlepszej opieki przy zachowaniu wysokiej jakości wykonywanych obowiązków. Warto podkreślić, że w ramach równości płci z przywilejów korzystać mogą zarówno mamy, jak i ojcowie.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij