Do końca świata i jeden dzień dłużej

Każdego roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, które później rozlicza w swoich sztabach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem Fundacji jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest największą pozarządową organizacją charytatywną w Polsce, która ratuje życie wyposażając publiczne szpitale dziecięce w wysoce specjalistyczny, nowoczesny sprzęt medyczny. Kupuje sprzęt dla oddziałów kardiochirurgicznych, neonatologicznych, onkologicznych, nefrologicznych, a także oddziałów dzieci młodszych i intensywnej terapii.

Od 2001 roku włączamy się w dzieło Jurka Owsiaka, biorąc udział w licytacjach złotych serduszek i srebrno złotych medali, organizowanych podczas kolejnych finałów, które odbywają się tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia każdego roku. W naszych rękach jest obecnie złota karta nanoSIM oraz siedem złotych serduszek. Wcześniej wylicytowaliśmy trzy złoto-srebrne medale.

Niezależnie od niesienia konkretnej pomocy, WOŚP pobudza tysiące młodych ludzi do działania na rzecz innych. Edukuje młode pokolenie, uczy pracy zespołowej nastawionej na wspólny cel. Dlatego też, wciąż zamierzamy grać w Orkiestrze Jurka Owsiaka.

wosp.jpg

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij