Hospicjum to też życie!

Od 2007 roku systematycznie wspieramy finansowo organizację koncertów charytatywnych „Głosy dla Hospicjów”, organizowanych co roku z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy przez Bydgoskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej i Dom Sue Ryder. Ośrodek prowadzi działalność, obejmującą opiekę m.in. hospicyjną, psychogeriatryczną, paliatywną, apaliczną oraz rehabilitacyjną.

stowarzyszenie.jpg

Dzięki organizacji koncertów w poprzednich latach, udało się zebrać fundusze na poprawę jakości sprzętu dla pacjentów hospicjum. Zakupione zostały m.in. pompy infuzyjne, koflatory, inhalatory, drobny sprzęt i materiały do terapii zajęciowej. Zbierane były również fundusze na budowę nowego Centrum Specjalistycznego im. Sue Ryder w Solcu Kujawskim, a także część dochodu została przeznaczony na rozwój opieki paliatywnej w Malawi w Afryce.

Współorganizator koncertów, Dom Sue Ryder w Bydgoszczy, obejmuje opieką ponad 1500 osób rocznie z województwa kujawsko-pomorskiego. Jako jedyny ośrodek w regionie posiada akredytację Ministra Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z medycyny paliatywnej. Placówka prowadzi również szeroką działalność w zakresie popularyzowania idei opieki paliatywnej, a także informowania lokalnej społeczności o dostępności tej specjalistycznej opieki w regionie. Poprzez udział w koncertach włączamy się w akcję promocji podejmowaną przez Stowarzyszenie im. Sue Ryder oraz zachęcamy do tego innych. Musimy pamiętać, że „Hospicjum to też życie”.

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij