Odkręcamy się na innych

Każda butelka wody mineralnej, soku, czy środka chemicznego, ma potencjał by pomóc innym. Ten potencjał drzemie w plastikowych zakrętkach, które zbierają Pracownicy i rodziny Pracowników EGB Investments S.A. Pieniądze za „plastikowy towar” trafiają na konto Fundacji opiekującej się naszą koleżanką, która w 2006 roku doznała poważnych obrażeń w wypadku samochodowym.

Gromadząc zakrętki pomagamy przede wszystkim osobie chorej, ale również dbamy o nasze środowisko. Firmy recyklingowe przerabiają je na surowiec wtórny (plastikowy granulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Dzięki takim akcjom mamy pewność, że trafią w miejsce gdzie zostaną odpowiednio przerobione. Nakrętka wykonana jest z innego materiału niż opakowanie, w związku z czym w ramach recyklingu odpadów. Butelki pozbawione nakrętek można łatwo zgniatać, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość. Pozwala to zredukować koszty transportu i składowania.

Zbiórka nakrętek jest bardzo ważnym elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone w ramach edukacji uświadamiają ludziom jak ważny jest recykling i ochrona środowiska.

 nakretki plastokowe zebrane przez pracowników EGB Investments S.A. nakretki plastokowe zebrane przez pracowników EGB Investments S.A.   

www.egb.pl

Używamy plików cookies. Dowiedz się więcej. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij